c
چرا همیشه احساس خستگی می کنید؟ (قسمت اول)
c
تاریخ : 1397/09/02

 آیا اغلب از خودتان پرسیدید، "چرا من تمام وقت خسته­ام؟" اگر چنین است، این مقاله به شما کمک خواهد کرد. یک لیست از برخی دلایل رایج برای خستگی و آنچه که می توان برای بازگشت به فعالیت روزانه انجام داد، تهیه شده است.

مطابق با بررسی های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری  (CDC)، حدود 15.3 درصد از زنان و 10.1 درصد مردان به طور مرتب در ایالات متحده احساس خستگی و یا خستگی بیش از حد می کنند.که این مورد می تواند سبب ایجاد مشکلاتی شود. هر کس در زندگی خود احساس خستگی می کند – به دلایلی همچون بیدار ماندن تا دیر وقت و ... غالبا میتوانید به دلایل این حس ناخوشایند [خستگی] اشاره کنید اما درباره زمان هایی که نمی توانید به صورت دقیق به علل خستگی پی ببرید، چطور؟ چرا احساس خستگی می کنید؟ اخبار پزشکی امروز توضیحاتی برای اینکه چرا احساس خستگی می کنید و مراحلی که می توانید انرژی خود را بدست بیاورید، مورد بررسی قرار داده است.

  1. کمبود خواب :

کمبود خواب یک دلیل واضح برای احساس خستگی به نظر می رسد ، ... طبق بررسی های آکادمی پزشکی خواب و انجمن تحقیقات خواب آمریکا افراد بین 18 تا 60 ساله، روزانه به 7 یا کمی بیشتر از این برای بهبود و یا پیشرفت سلامت مطلوب خویش به خواب نیاز دارند.

خوابیدن کمتر از ساعات پیشنهاد شده نه تنها به خستگی کمک می کند بلکه موجب عملکرد ضعیف، و خطری بزرگتر از تصادفات، و پیامدهای زیان بارتری برای سلامتی خواهد داشت. که شامل چاقی، فشار خون بالا، افسردگی، بیماری قلبی، سکته مغزی و افزایش خطر مرگ است.

اگر برای داشتن خوابی 7 ساعته تلاش می کنید، در این جا چند نکته وجود دارد تا به شما برای رسیدن به خواب کافی مورد نیازتان، کمک شود:

  • حفظ خواب روزانه ( هر شب راس ساعتی مشخص به رختخواب رفتن و سر ساعت معینی از خواب بیدار شدن حتی در تعطیلات و آخر هفته ها ).
  • اجتناب از چرت زدن
  • محدود کردن زمان بیدار شدن در رختخواب بین 5 تا 10 دقیقه
  • مطمئن شوید که اتاق خوابتان ساکت، تاریک و دارای درجه حرارت مناسب هست
  • محدود کردن نوشیدنی های کافئین دار
  • اجتناب از مصرف دخانیات و نوشیدنیهای الکلی پیش از خواب

اگر تمامی موارد ذکر شده در بالا را تمرین کردید و همچنان با احساس خستگی از خواب بیدار میشوید، بهتر است با پزشکتان تماس بگیرید و مشکل پزشکی احتمالی را مطرح کنید!!!

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320800.php دسترسی در

طراحی و توسعه : استودیو شصت 09177159349