c
کدو تنبل
c
تاریخ : 1397/08/13

از اونجائی که هر آب و هوا خوردنی های مخصوص به خودش رو طلب میکنه، با تغییر فصل عادت های غذایی و یا حتی سلیقه ها در انتخاب مواد غذایی هم عوض میشه. پائیز از اون فصل هایی که غیر از حال و هوای خوب و رنگ های دلنشین، پر از خوردنی های پر خاصیت و خوشمزه ای هست که می تونن در داشتن یک رژیم غذایی سالم نقش پر رنگی داشته باشند.

یکی از این پر خاصیت های خوش رنگ، کدو تنبل یا کدو حلوائیه!! یک نارنجی مفید کم کالری. جالبه که بدونید 100گرم از این میوه فقط 26کالری داره. سرشار از آنتی اکسیدان، مواد معدنی : مس و کلسیم و پتاسیم و فسفر، ویتامین های  A, C, Eو فیبرهای رژیمی هست. کدو تنبل جز اون دسته از مواد غذاییه که توسط متخصصان تغذیه در برنامه های کاهش وزن و کنترل کلسترول توصیه میشه. حتی دانه های این کدوی خوشمزه یک منبع عالی از الیاف رژیمی و اسیدهای چرب منحصر به فرد و همچنین پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها هستند که برای سلامت قلب و البته سلامت عمومی بدن مفیدند* 

آشپزی با کدو تنبل نه تنها می تونه کلی مواد مفید رو روانه بدن ما کنه، بلکه دیدن این رنگ و طعم شیرین میتونه حالمون هم خوب کنه. کیک و پای کدو تنبل، پوره و سوپ کدو تنبل و پلوی کدو تنبل می تونن انتخاب های تازه ای برای آشپزی پائیزی ما باشن. حتی میشه کدو ها رو برش زد و پخت تا در وعده صبحانه همراه با کمی دارچین یک طعم متفاوت رو تجربه کرد. از تجربه های آشپزی خودتون با کدو تنبل برای ما هم بگید تا به لیست غذاهامون اضافه کنیم!!!

 

 

*https://www.nutrition-and-you.com/pumpkin.html

 

طراحی و توسعه : استودیو شصت 09177159349